);

Co byste měli slíbit sami sobě, abyste se stali lepším člověkem?

Každý z nás si zaslouží být šťastný. Zatímco někdo má na tváři permanentně úsměv od ucha k uchu, jinému se v životě až tolik nedaří. A přitom za to ani tak nemůže samotná štěstěna, jako on sám. Víte proč?

Možná si totiž po svém štěstí šlape. A věřte, že to jde. Možná se i vy upínáte na věci, které vám brání v tom být jednoduše šťastnější a spokojenější. Naštěstí víme, co vám poradit, aby se to změnilo. Našli jsme pro vás 4 sliby, které byste měli dát sami sobě. A fungovat to bude zaručeně!

1. Poučím se ze své minulosti

Každý z nás má za sebou určitou minulost. Tu nelze změnit, lze ji pouze přijmout. Poučit se z ní a z činů, které jsme učinili, si něco odnést. Opakem je používání minulosti proti sobě, což dělá spousta lidí. Udělali jste nějakou chybu?

Nedovolte ji, aby vás dohnala. Něco se vám nepovedlo? Dokažte si, že teď už to zvládnete. Ať už jste udělali cokoli, poučte se z toho. Uvidíte, že si do budoucnosti odnesete jen to nejlepší.

2. Nebudu lpět na vztazích, které mi nic nedávají

Vztahy k životu potřebujeme. Ať už jsou to vztahy pracovní, kamarádské nebo partnerské, to je úplně jedno. Nezáleží na počtu těchto vztahů, které s lidmi okolo sebe máte. Vaším úkolem je slíbit sami sobě, že nebudete lpět na vztazích, které vám nic nedávají, ba spíše naopak vám berou.

A věřte, že určitě nějaké takové máte. Možná je to kamarádství s kolegyní, která vás jen využívá, ale zpátky dávat nechce. Možná je to vztah s partnerem, ve kterém se cítíte neúplní. Vzdejte se vztahů, které vám nic nepřináší, takové vztahy jsou k ničemu.

3. Naučím se vážit si svého života

Každý z nás dostane pouze jeden život, pouze jednu příležitost. Měli byste si uvědomit, že žádná další šance už tu nebude. Váš život bude přesně takový, jaký si ho uděláte. Naučte se svého života vážit, máte totiž jen jeden.

Přestaňte se zaobírat maličkostmi, které za to nestojí, naopak si užívejte věci, které jsou toho hodny. Mít dobrou náladu a dívat se na život pozitivně je úplně zadarmo, ale divili byste, kolik změn to může přinést. A změn jedině k lepšímu, na to se spolehněte!

4. Neustále na sobě budu pracovat

Neusnout na vavřínech, neustále se snažit zlepšovat a zdokonalovat – i to byste si měli slíbit a to klidně hned teď. Neděláte to pro nikoho jiného, jen sami pro sebe. A na to neustále myslete.

Budete-li se pořád posunovat kupředu, budete si moci jednoho dne říci, že jste ušli pořádný kus cesty, což by se vám za žádnou cenu nepovedlo v případě, kdy byste sami na sobě polevili. Práce sám na sobě nikdy není zbytečná.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články