);

Jak poznáte, že jste konečně našli svou spřízněnou duši?

Mít svou spřízněnou duši je skoro jako sen. Už samotný Platon o tzv. soulmate hovořil a přesvědčoval ty okolo sebe, že dříve bývali lidé, jež měli čtyři nohy, čtyři ruce a dva obličeje.

Bůh následně takové lidi rozdělil na dvě poloviny, aby je přiměl hledat. Hledat cosi, co sice neuvidíte zrakem a nepoznáte ani hmatem, ale u čeho jasně vycítíte, když je to ono. To pravé. Jasně, řeč je o spřízněné duši. Každý z nás je přesvědčen o tom, že někde svou spřízněnou duši má. Stačí ji najít.

Poznat mezi všemi těmi nepravými. No jo, jenže jak? Jak se vlastně taková spřízněná duše hledá? Jak poznáte, že je ta pravá? To se dozvíte v našem dnešním článku!

Důkaz číslo jedna: čtete v něm jako v otevřené knize

Pokud je daný člověk vaše spřízněná duše, můžete poznat tak, že v něm dokážete číst doslova jako v otevřené knize. Spřízněná duše totiž říká to, co si myslí a dělá to, co říká. Přesným opakem je člověk, ve kterém se nevyznáte. Člověk, který sice říká A, ale dělá B. A to rozhodně není kandidát na vaši spřízněnou duši, tomu věřte.

Důkaz číslo dva: dokáže na vás ocenit i to, co není na první pohled vidět

Máte-li vedle sebe člověka, který na vás dokáže ocenit pouze to, co je na první pohled vidět, pak si můžete být jistí, že zrovna on není vaší spřízněnou duší. Spřízněná duše totiž dokáže ocenit i to, co bývá očím neviditelné. Ne nadarmo se říká, že pravá krása zůstává očím záměrně skryta a pouze ten, kdo ji dokáže najít, aniž by ji viděl, může být naší spřízněnou duší.

Důkaz číslo tři: bere vás takového, jaký jste

Jak obrovské rozdíly jsou v lidech, kteří nás mají rádi takové, jací jsme a mezi lidmi, kteří nás neustále uráží nebo shazují právě za to, jací jsme.

Chápete ten rozdíl? Tu ironii? Spřízněná duše, která je pro vás ta pravá, vás podporuje v tom, kdo jste a nebrání vám v tom stát se tím, kým chcete být. Nespřízněná duše vám naopak hází klacky pod nohy, snaží se vám všechno znemožnit. A to není člověk pro život.

Důkaz číslo čtyři: nemá potřebu pokoušet vaši důvěru

Chcete mít po svém boku člověka, který vám nedá důvod k pochybnostem, nebo naopak chcete žít vedle někoho, kdo bude vaši důvěru neustále pokoušet a testovat? Chápete, co vám tím chceme říci?

Je totiž rozdíl v tom, jestli vedle sebe máte člověka, kterému důvěřujete a kdo nemá potřebu vaši důvěru pokoušet, nebo jestli je vedle vás někdo, kdo vás neustále testuje, jestli je vaše důvěra opravdu tak silná.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články