);

Jsou úspěšní, šikovní a talentovaní. Přesto to vzdají jako první. Proč?!

Patří mezi ty nejlepší. Odvádí ty nejlepší výkony. Práce jim jde doslova od ruky. Všechno vypadá jako jedna velká pohádka. Přesto jako první hází ručník do ringu. Proč?! To je otázka, která napadne snad každého, kdo uvidí někoho úspěšného, jak to jednoduše vzdává. A možná taková otázka právě teď běhá hlavou i vám.

Zní to možná jako jedna velká ironie, viďte? Daří se jim, a přesto odchází. Jsou dobří v tom, co dělají, ale přesto se vzdávají. Mají výsledky, a přesto na stole leží jejich výpověď. Proč? Proč? Proč?!

3 důvody, kvůli kterým úspěšní lidé odchází

Nyní se konečně dostáváme k jádru věci. Konečně odhalíme pravdu, proč úspěšní, šikovní a talentovaní lidé, kteří jsou pro danou společnost přínosem, končí jako první. Zajímá vás, jaké jsou důvody, kvůli kterým lidé často odchází, i když svoji práci milují? V tom případě čtěte dál!

Důvod číslo jedna: vidiny beze změny

I když daného člověka jeho práce baví, určitě se shodneme na tom, že nikdo z nás se nechce na stejném místě doslova zaseknout klidně i na několik let. Jasně, odvádět jednu a tutéž práci pár let je sice na hlavu, ale když vám nic jiného nezbývá, nějak to překousnete.

Někteří ale potřebují změnu, potřebují mít před sebou vidinu toho, že se něco změní. Chtějí vědět, že mají možnost se někam posunout, nějak se po pracovní stránce vyvíjet. Tohle je právě jeden z nejčastějších důvodů, proč vidíme úspěšné lidi s výpovědí v ruce: zkrátka neměli tu vidinu změny, která pro ně byla tolik důležitá.

Důvod číslo dva: maximum práce s minimálním výsledkem

Dalším velmi častým důvodem je pocit, že v práci odvádíte maximum, ale přitom nevidíte vůbec žádný výsledek. Jedná se o velmi častou příčinu vyhoření, které se týká stále více lidí.

Zatímco oni se snaží a vědí, že ze sebe vydávají opravdu to nejlepší, není to za nimi vůbec vidět. Je to jako když se celý den dřete s úklidem domácnosti, ale večer, když se kolem sebe rozhlédnete, vidíte jen samý nepořádek.

Důvod číslo tři: žádná důvěra

Ať už pracujete kdekoli, chcete cítit, že vám v daném zaměstnání důvěřují. Každý z nás přeci chce pracovat mezi lidmi, kteří mu věří a kterým on může věřit.

Pakliže ale důvěra nefunguje, je to špatně. Dostane-li člověk pocit, že mu vedení nedůvěřuje, což se může projevit mnoha způsoby, je logické, že na takovém místě nezůstane.

Co třeba když vám nadřízený odmítne dát úkol, o kterém jste přesvědčeni, že jej zvládnete na 110 %, protože vám jednoduše nevěří, že ho zvládnete. Jak byste se v takové chvíli asi tak cítili?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články