);

Odhalte výhody samoty, posune vás to o krok vpřed!

Nikdo nechce být sám. Už od útlého věku před sebou vidíme, že lidé tvoří pár. Nejdříve jsou to rodiče, následují první vztahy a lásky. Zkrátka jsme tak nějak podněcováni k tomu, že člověk může být skutečně šťastný jen tehdy, žije-li s někým. A jakmile je někdo sám, je mu automaticky předurčeno, že se bude mít špatně. Je tomu ale skutečně tak?

Když jsme sami, napadají nás různorodé myšlenky. Často si říkáme, že za nic nestojíme, že nás nikdo nechce, že nejsme hodni partnera. Cítíme se odmítnutí, odstrčení, izolovaní.

Věřte nebo ne, ale i na samotě je spousta krásných věcí, jen je díky všem těm předsudkům, kterých je kolem nás habaděj, jednoduše nevidíme. Proto dnes společně s námi můžete odhalit výhody samoty, které vám otevřou oči a ukážou, že i když jste možná v tuto chvíli sami, nejste předurčeni k tomu být nešťastný.

Výhoda číslo jedna: máte čas na to plnit si své sny

Každý máme nějaké sny a cíle, kterých bychom chtěli v životě dosáhnout. Bohužel v partnerském životě na tyhle přání často zapomínáme, protože své vlastní cíle upozaďujeme ve snaze pomoci dosáhnout cíle našemu partnerovi.

Neříkáme, že na tom je něco špatného, vždyť i o tom je láska – pomáhat tomu druhému dorazit do vysněného cíle. Když jste ale sami a nemáte vedle sebe nikoho, komu byste pomáhali na jeho cestě ke splnění snu, máte ideální příležitost k tomu myslet jen na sebe a vyrazit na svou vlastní cestu.

Ať už je váš cíl jakýkoli, právě teď je ten správný čas zkusit k němu dojít. A je jedno, jak je daleko nebo jak složitá a trnitá k němu vede cesta. Kdy jindy budete mít tolik času, jako právě v době, kdy jste sami?

Výhoda číslo dva: máte možnost poznávat nové lidi

Za svůj život potkáme a poznáme nespočet lidí. Někteří kolem nás jen tak proplují, jiní se zastaví a něco nám do života přinesou. Máte-li vedle sebe partnera (a k tomu všemu třeba pořádně žárlivého) pak jen stěží můžete bez pocitu viny nebo strachu poznávat nové lidi.

Naopak jste-li ale sami, máte těch příležitostí nekoneční množství. Nemusíte se na nikoho ohlížet, nikomu se zpovídat. Můžete se seznamovat, co hrdlo ráčí a k tomu všemu si to užívat. Nikdy nevíte, koho vám život přinese do cesty, tak mějte oči pořádně dokořán.

Výhoda číslo tři: máte příležitost věnovat se jen sami sobě

Pamatujte, že samota je pouze dočasný stav. Můžete si být jistí, že sami nezůstanete do konce života – takhle to prostě nefunguje. Když už se ale stane a vy zůstanete sami, využijte této příležitosti k tomu, abyste se věnovali jen sami sobě.

Neváhejte se hýčkat a rozmazlovat, máte na to nárok. Věnujte sami sobě dostatek energie a zamyslete se nad tím, čím byste se mohli posunout vpřed, co byste pro sebe mohli udělat, aby se váš život nějakým způsobem změnil nebo třeba popřemýšlejte nad tím, jak už nebýt sám.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články