);

Pár užitečných tipů, jak si překvapivě snadno zjednodušit den

Každý den je nová příležitost udělat určité věci jinak a lépe. Možná i vy každý večer usínáte s pocitem, že se vám něco nepovedlo, že byste to či ono chtěli změnit. A když se ráno probudíte, získáváte šanci ony věci napravit.

Mnoho lidí zahlcuje svůj život zbytečnostmi. Jsou to věci, které nejsou důležité, ale oni je přesto až moc řeší. Představte si například situaci, kdy vám ráno ujede autobus do práce. A vy teď máte dvě možnosti: buď začnete řešit, jestli řidič náhodou nepřijel dříve, začnete se rozčilovat, nadávat a hýřit kolem sebe negativní emoce.

Nebo jednoduše počkáte na další spoj a smíříte se s tím, že tohle prostě nevyšlo. Chápete ten rozdíl? Buď budete všechno moc řešit, i když je to zbytečné, nebo se na to jednoduše vykašlete. Tak schválně – jaká varianta vás láká více?

Každý den může být o něco jednodušší

Uvědomte si, že každý z nás má pouze jeden život, pouze jednu příležitost. Proč si tedy svůj život ztěžovat tím, že budete zbytečně všechno řešit, pídit se po příčinách, trápit se? Jde to totiž dělat i jinak, mnohem jednodušeji a pohodlněji. A my vám v dnešním článku poradíme, jak si každý den udělat o něco jednodušší.

Tip číslo jedna: není povinnost mít na všechno svůj názor

Lidé se naučili mít na všechno svůj názor. Jasně, ono je to v pořádku, vždyť na to máme nárok. Jenže si to představte v praxi: půjdete do práce a okomentujete každého, koho potkáte. V práci se budete vyjadřovat ke všemu, co kdo udělá.

Doma si uděláte názor na každý status, který si přečtete na sociální síti. Za jeden den je těch názorů nějak moc, nemyslíte? Přitom minimálně polovina z nich je naprosto zbytečná, protože se týká lidí nebo věcí, na kterých vám nezáleží. Odnaučte se to, bude vám lépe.

Tip číslo dva: říkat ne není ostuda

Říci někomu ne a tím pádem ho odmítnout, ať už po nás žádá cokoli, rozhodně není ostuda. Přesto většina lidí žije v přesvědčení, že odmítat druhé se jednoduše nedělá. Už od dětství jsme vedeni k tomu, že si máme pomáhat. Takže když nás někdo o něco požádá, byť je to na úkor našeho vlastního pohodlí, zpravidla mu vyhovíme. A to je špatně.

Čím častěji budete lidem podávat pomocnou ruku, tím náročnější se stane váš život a tím jednodušší naopak ten jejich. Chtějte to obráceně, naučte se říkat ne a váš život se promění v mnohem jednodušší, uvidíte.

Tip číslo tři: každý má někdy den blbec

Ať už během svého dne potkáte kohokoli (pokladní v obchodě, kolegu v zaměstnání, řidiče tramvaje) nemůžete od takového člověka očekávat, že bude dokonalý. Dokonalost je jen iluze, která kolikrát nefunguje. Proto se může stát, že vám daný člověk za něco vynadá. Možná na vás zvýší hlas nebo bude protivný. Stát se to může, jsme přeci jen lidi.

Nemůžete od druhých očekávat, že budou každý den perfektní – to snad ani nejde. Když si na vás nadřízený v práci zchladí žáhu, nemá cenu to řešit. Prostě třeba jen nemá svůj den a vy jste přišli pod ránu, stejně na tom ale nic nezměníte. Tak proč to řešit, život je potom zbytečně složitý.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články