);

Překážky na cestě k cíli? Jak se nenechat zastavit

Každý z nás má v životě minimálně jeden cíl. Někteří jich mají dokonce více a to je samozřejmě v pořádku. Bohužel život nám ne vždy nahrává do karet, proto se poměrně často stává, že se nám naši cestu za vysněným cílem snaží znepříjemnit nebo dokonce znemožnit.

Staví nám do cesty překážky, hází klacky pod nohy. A následně si spokojeně mne ruce, když se na své cestě vlivem všech těch překážek najednou zastavíme a odmítáme pokračovat vpřed.

Není to ale škoda? Cíle jsou přece od toho, aby se plnily. Na co si před sebe máme stavět nějaké cestičky a cíle, když se při první příležitosti vzdáme a odmítáme jít dál? Možná i vám osud hází klacky pod nohy a snaží se vám postup k cíli zhatit. Nedejte se a bojujte. Poradíme vám jak!

I malý krůček vpřed se počítá

Kdo kdy řekl, že se na své životní cestě za vysněným cílem musíte posunovat doslova po mílových krocích? To přece není vůbec žádné pravidlo! I když se budete posunovat po maličkých krůčcích, věřte, že i tyhle drobné krůčky se počítají.

Teď se vám možná zdá, že se kupředu posunujete jen velmi pomalu (a pokud nejste zrovna dvakrát trpěliví, pak vás to může značně demotivovat) ale když se za nějaký čas ohlédnete zpátky, uvidíte, jak pořádný kus cest jste vlastně ušli. I když to tak možná v tu chvíli nevypadalo.

Co je zbytečné, to nepotřebujete

Udělat si v životě pořádek rozhodně není na škodu. Možná vám na vaší cestě k cíli brání věci, které kolem sebe tak nějak schraňujete a přitom je vlastně vůbec nepotřebujete.

Proto se zamyslete nad tím, jestli by nestálo za to tyhle zbytečnosti, které jsou vám spíše na škodu nežli k užitku, ze svého života odstranit. A věřte, že to může být cokoli – může to být vztah, který vás vyčerpává, může to být práce, která vás nebaví.

Nechtějte všechno hned

Častá chyba mnoha lidí spočívá v tom, že chtějí všechno hned. Jak se říká „ukousnou si příliš velké sousto“, na které ale nestačí. A následně se diví, že to prostě nefunguje.

Máte-li před sebou velký cíl, neváhejte si jej tzv. rozkouskovat. Uvidíte, že jakmile budete postupně zdolávat jeden menší cíl za druhým, dostanete se k tomu hlavnímu cíli mnohem rychleji a s menšími problémy.

Nestane se, že byste se zastavili na místě a ztratili motivaci postupovat kupředu. Neustále budete slavit své malé úspěchy, které se jednoho dne promění v jeden velký. A to za to přece stojí, ne?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články