);

Sužuje vás stres? Známe triky, jak se ho rychle zbavit!

Stres tak nějak patří do našeho života. Tak to zkrátka je. Snad nikdo z nás nemůže zvednout ruku nad hlavu a s čistým svědomím prohlásit, že on se v životě nestresuje. Stresujeme se totiž všichni – někdo více, někdo méně.

Tak či onak i nadále platí, že stres není pro naše zdraví žádným přínosem, ba spíše naopak. A proto je důležité umět se ho zbavit.

A co vy? Také občas (nebo naopak až nezdravě často) podlehnete stresové situaci? Neumíte se vypořádat s nátlakem? V tom případě je náš dnešní článek určený právě vám! My totiž víme, jak zatočit se stresem poměrně rychle a nedovolit mu, aby ovládl vaše tělo.

Pár triků jak zatočit se stresem!

Stres je strašák. Hrozba. Nebezpečí. Vnímat jej může každý z nás trochu jinak, protože stres na každého z nás působí odlišně. I přesto se ale shodneme na tom, že stres do našeho života nic nepřináší, ba naopak nám jedině ubírá. A to je potřeba změnit.

V následujících řádcích najdete několik vyzkoušených triků, které vám pomohou zatočit se stresem ještě dříve, nežli se mu podaří získat nad vámi převahu. Je jen na vás, kterou z možností odstranění stresu vyzkoušíte – na každého totiž může fungovat něco jiného. Za pokus to ale stojí, nemyslíte?

Trik první: zasmějte se!

Co jiného může lépe fungovat na stres a špatnou náladu, nežli právě upřímný smích vycházející přímo ze srdce? Umění se zasmát je všemocným lékem na stres. Když se zasmějte, dojde ve vašem těle k uvolnění svalů, zvýší se vaše tepová frekvence, krev dostane více kyslíku a mozek začne uvolňovat hormony štěstí – endorfiny.

Až to na vás zase přijde, začněte se smát a je úplně jedno, čemu. Uvidíte, že tato metoda zafunguje okamžitě!

Trik druhý: přičichněte si!

Nebojte se, rozhodně nemáme v plánu vás nabádat k tomu, abyste třeba začali čichat lepidlo a tím otupili své smysly. To je hloupost. My naopak chceme apelovat na sílu aromaterapie, která mnohdy dokáže hotové divy. Příjemná vůně působí na naše tělo blahodárně, tak proč to nevyzkoušet? Zapalte si svíčku, vsadit můžete i na vonné tyčinky nebo éterické oleje – těch možností je více, stačí si vybrat.

Trik třetí: projděte se!

Až vás příště přepadne stres, zvedněte se od činnosti, kterou zrovna děláte a jděte se projít. Jasně, nemusíte zdolat několikakilometrovou trasu, na jejímž konci byste měli akorát tak bolavé nohy.

Někdy stačí i desetiminutová procházka, během které si vyčistíte hlavu, nadýcháte se čerstvého vzduchu a přijde na jiné myšlenky. Věřte, že i takto krátká procházka stačí k tomu, aby vaše tělo dalo stresu jasnou červenou kartu a řeklo mu dost.

Trik čtvrtý: objímejte se!

Jasně, nebudete asi objímat sami sebe, ale najdete si ve svém okolí někoho, kdo se od vás nechá obejmout. Většina lidí kouzlo na první pohled obyčejného objetí podceňuje a to je škoda. Dokáže totiž velké divy, stačí to jen vyzkoušet! Objetí někoho blízkého vám dodá pocit jistoty, bezpečí a vnitřního klidu. A to je na stres ten správný lék.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články