);

Znamení, kterými vám život naznačuje, že na sobě musíte začít více pracovat

Většina lidí se snaží žít svůj život tak nějak jednoduše. Odmítají přijímat výzvy, které by pro ně představovaly nepohodlí. Nechtějí dělat věci, které jsou pro ně náročné. Zkrátka si chtějí svou životní cestičku vyšlapat po pěkné rovince, nikde žádná zatáčka. Jenže to je nuda a bohužel to takhle v životě kolikrát ani pořádně nefunguje.

Napadlo vás někdy zvednout se z pohodlného gauče a jít si zaběhat? Napadlo vás někdy jít do práce pěšky místo toho, abyste jako každé ráno nasedli do auta? Napadlo vás někdy vstát o půl hodiny dříve a zacvičit si? Pokud vrtíte hlavou a ještě si o nás myslíte, jestli jsme se náhodou nezbláznili, pak je jedině dobře, že si čtete tento článek.

Není na čase udělat pro sebe něco více?

Chcete vědět, kam jsme našimi otázkami o pár řádků výše směřovali? Co jsme vám tím chtěli naznačit? Dobře, tak tady máte odpověď!

Život je jen jeden. Je příjemné udělat si ho pohodlným a zařídit se tak, aby pohodlný byl.  Jenže ve většině případů pak zůstaneme stát na místě, nikam se neposouváme, neučíme se nic nového, nic nového nepodnikáme, nic nepoznáváme, nic neobjevujeme.

Život se z pohodlného rázem změní na stereotypní. Nechcete-li v poslední etapě svého života litovat, že jste to či ono zameškali, podívejte se na následující znamení, kterými se vám život snaží naznačit, že je správný čas začít na sobě makat.

Svalujete vinu na druhé

Když se něco nepovede, je tak jednoduché hodit neúspěch na někoho jiného. A bohužel právě tohle dělá spousta lidí – někteří úmyslně, jiní nevědomky. Špatně, špatně, špatně. Máte-li v životě nějaký problém, nehledejte za nimi jiného viníka, nežli sami sebe.

Když se vám v životě něco nepovede, nesnažte se neúspěch svalit na někoho jiného, protože si za něj můžete sami. Pokud čím dál více shazujete vinu na druhé a odmítáte si přiznat, že možná vy máte mléko na bradě, pak je na čase své jednání přehodnotit a zapracovat na tom, abyste byli lepší. A nemuseli ani sobě, ani nikomu jinému cokoli vyčítat.

Soustředíte se na věci, které se vám nedaří

V životě bychom se (v tom ideálním případě) měli soustředit na věci, které nám v něčem prospívají, které nás posunují kupředu a které nám pomáhají být lepším člověk. Bohužel v praxi je to spíše naopak, čím dál více lidí věnuje pozornost právě těm věcem, které se jim nedaří.

Zbytečně na ně plácají svůj čas a energii, což je přitom naprosto zbytečné. Možná i vy máte tendence spokojit se s negativním výsledkem a jednoduše si říci, že na to nemáte místo toho, abyste to zkusili znovu, jinak a lépe. A to je další znamení, kterým vám život naznačuje, že něco děláte špatně a že je potřeba tento negativní přístup změnit.

Bojíte se budoucnosti

Co když přijdu o práci? Co když mě opustí partner? Co když nedokážu tohle? Co když nezvládnu tamto? Strach. Ačkoli je strach jen pocit, nikoli něco skutečného, ovládá život velké řady z nás – a možná i ten váš. Divili byste se, kolik lidí si nechává obyčejným strachem ovlivňovat svůj život a svoji budoucnost.

Jednoduše proto, že se něčeho bojíte, tak to ani nezkusíte, i když by to za pokus stálo. Bojíte se neúspěchu, tak radši pořád stojíte na startovní čáře místo toho, abyste to zkusili a možná si i několikrát nabili nos. Není to škoda?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články